Jesteśmy dostępni
cały czas - 24/7
Telefon dyżurny
całodobowo 986
Lokalizacja
25-024 Kielce,
ul. Ogrodowa 3B
Nasza strona na Facebooku

Nasz honorowy dawca krwi

Jak co roku w dniach od 22 do 26 listopada trwają w naszym kraju obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa – święta wszystkich dawców krwi, wolontariuszy, ale także pracowników instytucji służby krwi i wszystkich, zaangażowanych w procesie leczenia krwią. Jest to okazja do spotkań i podziękowań za bezinteresownie niesioną pomoc i wspieranie potrzebujących chorych, dzielenie się bezcennym darem krwi.

Podczas uroczystości, która odbyła się w piątek 25 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury odznaczenie ,,Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu'' otrzymał m.in. funkcjonariusz Straży Miejskiej w Kielcach Zbigniew Żądło. Marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski przekazał wszystkim, dzielącym się z chorymi swoją krwią podziękowania za bezinteresowność, oddanie, kontynuowanie wyjątkowej działalności dla dobra innych ludzi. Złożył również obecnym krwiodawcom życzenia zdrowia oraz pomyślności.

Odznaka ta nadawana jest honorowym dawcom krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa.

Odznakę mogą otrzymać zasłużeni honorowi dawcy krwi, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników.

Adres

sm_logo_czarne_x220.png
25-024 Kielce, ul. Ogrodowa 3B
Tel. 41 368 75 15
sekretariat@strazmiejska.kielce.pl

Lokalizacja

Numer alarmowy

986

All Rights Reserved (2021)

Szukaj