Jesteśmy dostępni
cały czas - 24/7
Telefon dyżurny
całodobowo 986
Lokalizacja
25-024 Kielce,
ul. Ogrodowa 3B
Nasza strona na Facebooku

Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy i Nękaniu w Szkole, w tym cyberprzemocy

W pierwszy czwartek listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy i Nękaniu w Szkole, w tym cyberprzemocy. Ma on na celu zwrócenie uwagi na to, że przemoc w szkole we wszystkich jej postaciach stanowi naruszenie praw dzieci i młodzieży do edukacji, zdrowia i dobrego samopoczucia. Ofiary mają trudności z koncentracją w klasie, opuszczają lekcje, unikają zajęć szkolnych, wagarują lub całkowicie porzucają perspektywy zawodowe. Systematycznie narasta zjawisko cyberprzemocy, co może w konsekwencji prowadzić do przemocy fizycznej.

Straż Miejska w Kielcach na co dzień prowadzi w szkołach zajęcia profilaktyczne dotyczące zwalczania przemocy i nękania przestrzegając przed taką formą nacisku i presji.
Pomagamy dzieciom i młodzieży szkolnej w położeniu kresu tego zjawiska, aby mogły uczyć się, rozwijać i realizować marzenia.

Cyberprzemoc, tak samo jak przemoc fizyczna i słowna pociąga za sobą konsekwencje prawne. Skuteczność wykrywania pozornie anonimowych użytkowników internetu z roku na rok jest coraz wyższa.

Adres

sm_logo_czarne_x220.png
25-024 Kielce, ul. Ogrodowa 3B
Tel. 41 368 75 15
sekretariat@strazmiejska.kielce.pl

Lokalizacja

Numer alarmowy

986

All Rights Reserved (2021)

Szukaj