07.11.2017 - Rodzinne nocne "upiększanie" Kielc

W nocy z 5 na 6 listopada br. strażnicy miejscy ujęli na gorącym uczynku dwie osoby malujące graffiti na przystanku komunikacji miejskiej oraz na banerze reklamowym, stojącym obok przystanku. Dwójce wandali niszczenie mienia uszłoby bezkarnie, gdyby nie czujne oko operatora monitoringu wizyjnego, który zauważył całą sytuację i od razu powiadomił dyżurnego Straży Miejskiej.

Czytaj więcej...

17.05.2016 - Strażnicy miejscy ujęli sprawcę uszkodzenia kamery

 W dniu wczorajszym, podczas patrolowania centrum miasta, funkcjonariusze Straży Miejskiej ujęli mężczyznę, który kilka dni wcześniej młotkiem uszkodził jedną z kamer monitoringu miejskiego. Zdarzenie miało miejsce w godzinach przedpołudniowych na ul. Rynek. Podczas kontroli jednej z bram, strażnicy miejscy zauważyli mężczyznę, którego rysopis odpowiadał sprawcy powyższego czynu. Mężczyzna ten przyznał się do uszkodzenia kamery, jednak nie był w stanie w logiczny sposób wyjaśnić, dlaczego to zrobił. Za swój czyn 39 – latek odpowie przed sądem.

http://www.naszekielce.com

10.05.2016 - Zgubiono - znaleziono

W dniu 09.05 br. funkcjonariusze Straży Miejskiej, patrolując centrum miasta, znaleźli, pozostawiony w Saloniku Miejskim na kieleckim Rynku, plecak sportowy koloru czarnego wraz z zawartością. Z uwagi na brak właściciela plecak został zabezpieczony i przekazany do Biura Rzeczy Znalezionych. Kilka minut później młody mężczyzna przekazał strażnikom miejskim portfel wraz z kartą biblioteczną, znaleziony przy ul. Warszawskiej.

Jeżeli ktoś zgubił/pozostawił ww rzeczy w tym rejonie, są one do odebrania w Biurze Rzeczy Znalezionych zlokalizowanym w Urzędzie Miasta Kielce na ul. Rynek 1.

 

05.04.2016 - Nietrzeźwa matka z dzieckiem

Strażnicy miejscy około godziny 4 nad ranem zainteresowali się idącą w nietypowy sposób kobietą, która na dodatek miała pod opieką małe dziecko. Kobieta idąc ul. Sienkiewicza najwyraźniej miała spore problemy z poruszaniem się i dlatego strażnicy nabrali podejrzeń co do stanu jej trzeźwości. Rozmawiając z nią funkcjonariusze wyczuli silną woń alkoholu. 28 – latka przyznała się, iż towarzyszący jej chłopczyk to jej 6 - letni syn, z którym była u znajomych, gdzie spożywała alkohol. Po przeprowadzonym badaniu trzeźwości okazało się, iż kobieta ma w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Strażnicy przekazali ją oraz jej syna pod opiekę rodzinie a sprawę do dalszej realizacji Policji.

22.12.2015 - Kolejna kradzież ozdób choinkowych z zaskakującym zakończeniem

Świąteczne ozdoby z Placu Artystów po raz kolejny stały się łupem złodzieja. Tym razem światełka choinkowe tak spodobały się młodemu mężczyźnie spacerującemu po centrum, że bez skrępowania zdjął je z choinki i zabrał ze sobą. Na szczęście pracownik monitoringu wizyjnego Komendy Straży Miejskiej obserwował całe zdarzenie i niezwłocznie poinformował o nim strażników, którzy szybko ujęli sprawcę. Przeprowadzających interwencję funkcjonariuszy nie zdziwił sam fakt okradzenia choinki, gdyż nie był to pierwszy taki przypadek, ale nie mogli uwierzyć, gdy okazało się, że mężczyzna dokonał kradzieży ozdób choinkowych w centralnym miejscu miasta, pod okiem kamer, będąc poszukiwanym przez Policję do odbycia kary pozbawienia wolności. I tak lekkomyślny czyn młodzieńca sprawił, że najbliższe święta spędzi on w zakładzie karnym.

Dodatkowe informacje