Kontrola miejsc przebywania osob bezdomnych

Do jednych z podstawowych zadań Straży Miejskiej w okresie zimowym należy monitorowanie miejsc przebywania osób bezdomnych,


czytaj więcej

Jak przy mini­malnej zmianie nawy­ków bez dymu pal...


czytaj więcej

„Strażnicy Miejscy z wizytą u dzieci ze Szczukowic

W okresie ferii zimowych kieleckich Strażników Miejskich spotkać można
w wielu placówkach oświatowych i wychowawczych z terenu miasta Kielce. Jednak 4 lutego br. pojawili się oni na gościnnej wizycie w Świetlicy Wiejskiej w Szczukowicach, podczas której rozegrali z podopiecznymi pełną emocji grę multimedialną dotyczącą bezpieczeństwa ekologicznego. To przemiłe spotkanie obfitowało w liczne atrakcje.

 

Dzieci i młodzież miały okazję poznać autorskie bajki kieleckich Strażników na tematy globalnego ocieplenia klimatu czy kwaśnych deszczy, poszukiwali odpowiedzi na interesujące pytania, jak np. czy w Afryce pada śnieg?, które śmieci „królują” na dzikich wysypiskach?, dlaczego płetwale błękitne nie lubią słomek jednorazowych?. Zadania i karty pracy przygotowane przez Patrol Szkolny uczestnicy wypełniali z dużym zaangażowaniem. Bez większych problemów łamali oni podwójnie zaszyfrowane szyfrogramy czy znajdowali ukryte w gąszczu liter, hasła proekologiczne. Zabawy było co nie miara. Na ręce opiekuna i jednocześnie sołtysa sołectwa Szczukowice, Pani Teresy Kubuś powędrowała kolekcja kolorowanek i książeczek edukacyjnych wydanych przez kielecką Straż Miejską, zaś na ręce uczestników – „Poradniki Młodego Ekologa” oraz upominki rzeczowe.

Świetliczanom ze Szczukowic dziękujemy, załączając serdeczne pozdrowienia i życzenia, by ten ostatni czas przed powrotem do swoich szkół, wykorzystali w możliwie jak najatrakcyjniejszy sposób, przyjazny dla innych i środowiska. Opiekunom i organizatorom tego wyjątkowego spotkania dziękujemy za umożliwienie nam dotarcia do szerszego grona odbiorców i społeczności lokalnej Szczukowic.

Dodatkowe informacje