Okresowy zakaz wstępu do lasu

 Komenda Straży Miejskiej w Kielcach informuje wszystkich miłośników leśnych spacerów, iż w związku z istniejącym zagrożeniem dla życia i zdrowia osób, na terenach Leśnictw Słowik, Bilcza, Niewachlów,  został wprowadzony  okresowy zakaz wstępu do lasu. Powodem wprowadzenia zakazu są znaczne uszkodzenia drzewostanu powstałe w wyniku huraganowych wiatrów, które w ostatnim czasie przechodziły przez nasz region. Tabliczki informujące o zakazie wstępu do lasu można spotkać m.in. u podnóża góry Bruszni i przy ul. Kruszelnickiego.

http://www.kielce.radom.lasy.gov.pl
mapka obszaru objętego okresowym zakazem wstępu do lasu


Kurs samoobrony „Czuję się bezpieczna”

Komenda Straży Miejskiej w Kielcach informuje, iż są jeszcze wolne miejsca na  organizowany przez naszą jednostkę kurs samoobrony dla kobiet połączony z elementami udzielania pierwszej pomocy ” CZUJĘ SIĘ BEZPIECZNA”

Miło nam poinformować, iż akcja została objęta patronatem medialnym przez Telewizję Polską S.A Oddział w Kielcach - TVP 3 Kielce, Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Kielcach „Radio Kielce” S.A oraz Echo Dnia

TVP3 Kielce podst             logo RK-1           echo

Czytaj więcej...

01.02.2016 Detektor gazu zapobiegł tragedii!

Zaledwie od kilku dni strażnicy miejscy montują u kielczan, zakupione przez Miasto Kielce detektory gazu, a już mamy pierwszy efekt tej akcji.
W dniu wczorajszym dyżurny Straży Miejskiej w Kielcach otrzymał informację telefoniczną od oficera dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej, że w jednym z mieszkań na ul. Karłowicza zgłoszono włączenie się urządzenia. Strażacy stwierdzili, że detektor zasygnalizował zbyt duże stężenie gazu w mieszkaniu, pochodzące z piecyka gazowego, a powodem jest najprawdopodobniej niedrożność przewodów wentylacyjnych.
Najprawdopodobniej więc zamontowany czujnik zapobiegł tragedii.

 

Karta Parkingowa osoby niepełnosprawnej

Karta Parkingowa to jedyny dokument uprawniający osoby niepełnosprawne do parkowania na "kopertach".

Karty parkingowe wydane na podstawie wcześniejszych przepisów zachowują ważność do dnia określonego jako data ważności karty, nie dłużej jednak niż do
30 czerwca 2015roku.

Wzór nowej karty parkingowej dla osób z orzeczoną niepełnosprawnością jest określony
w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 25 czerwca 2014 r. w sprawie wzoru oraz trybu wydawania i zwrotu kart parkingowych.

2 2 1

2 2 2

 

 

 

Dodatkowe informacje