UMYŁ SAMOCHÓD – ZABRUDZIŁ MYJNIĘ

W miniony poniedziałek, po raz kolejny Strażnicy Miejscy z patrolu EKO podjęli działania mające doprowadzić do uprzątnięcia zanieczyszczonego terenu. Tego dnia do Straży Miejskiej zadzwonił właściciel myjni samochodowej z prośbą o pomoc. Przybyłych na miejsce Strażników poinformował, że jeden z klientów, po umyciu swojego pojazdu pozostawił dużą ilość dziwnej, galaretowatej substancji organicznej, która uniemożliwiała korzystanie ze stanowiska.

Czytaj więcej...

04.12.2019 - PO NITCE DO KŁĘBKA ZŁAPANY I UKARANY ZA PORZUCANIE ŚMIECI W LESIE !!!

Kieleccy Strażnicy Miejscy z Sekcji EKO patrolując ulice miasta zauważyli odpady porzucone na terenie leśnym w pobliżu ulicy Posłowickiej. Znajdowały się tam typowe odpady opakowaniowe oraz pudełka kartonowe. Po przeprowadzonych czynnościach ustalono dane przedsiębiorcy do którego mogły one należeć. Jak się okazało był on jedynie pośrednikiem, który jednakże wskazał kolejnego ich posiadacza.

Czytaj więcej...

Wymiana doświadczeń w walce o lepszą jakość powietrza

Bez watpienia w ostatnich latach we wszelkich możliwych środkach przekazu oraz co ważne w świadomości społecznej, tematyka smogu i zwiazanych z nim zagrożeń, zajmują ważne miejsce. Fakt ten nie dziwi, bowiem nasz kraj znajduje się w niechlubnej czołówce państw Unii Europejskiej, w których poziom zanieczyszczeń powietrza atmosferycznego wielokrotnie przekracza dopuszczalne normy.

Czytaj więcej...

ROZPOCZYNA SIĘ SEZON „ZADYMIANIA” STRAŻNICY PRZESTRZEGAJĄ, ŻE TARYFY ULGOWEJ NA PEWNO NIE BĘDZIE !

  Realizując zapowiadane działania kontrolne jak również zapowiadane wyciąganie surowych konsekwencji wobec osób, które zatruwają środowisko, Strażnicy Miejscy z patroli EKO systematycznie będą udawali się w teren w celu przeprowadzenia kontroli posesji ze szczególnym zwróceniem uwagi na sposoby pozbywania się odpadów. Podczas jednej z takich kontroli w dniu wczorajszym okazało się, że na terenie jednej z posesji gromadzone są bardzo duże ilości różnego rodzaju odpadów.

Czytaj więcej...

Kielecka Straż Miejska zapowiada działania kontrolne i wyciąganie surowych konsekwencji wobec tych, którzy zatruwają środowisko.

Wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego kieleccy Strażnicy przystępują do intensywnych kontroli na terenie naszego miasta. Funkcjonariusze będą dokładnie sprawdzać czym ogrzewane są budynki. Ponadto będą zwracać uwagę na prawidłowość gromadzenia i pozbywania się odpadów komunalnych. Kontrolami objęte będą zarówno posesje prywatne, jak i nieruchomości, na terenie, których prowadzona jest działalność gospodarcza. Należy podkreślić, że w naszym mieście nadal spotykamy mieszkańców, którzy nie tylko nie dbają o własne podwórko, ale również dbanie o ogólnie pojęte środowisko jest im całkowicie obce.

 

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje